Gigathlon 2017 - není důležité vyhrát, ale přežít

01.09.2017 18:02

Z vrcholového sportu do sportu pro zábavu a dobrý pocit - Gigathlon 2017 

(i tak chci samozřejmě vyhrát alespoň bruslařskou část! :-))

Právě se chystám zpět na "místo činu" Stožecké brusle, kde jsem kdysi posbíral několik medailí a prémií za traťový rekord. Tentokrát však nikoliv na startu bruslařského závodu, ale v závodě Gigathlon 2017

O traťový rekord se opět pokusím, to si pište, nicméně tentokrát to bude v rámci štafetového závodu (lze i v jednotlivcích, ale to bych nepřežil:-) ), kdy každý z pětičlenného týmu zdolá v každém dni jeden úsek ve své disciplíně. Jak v sobotu, tak v neděli jsou na programu disciplíny silniční kolo, plavání, běh, in-line brusle a horské kolo, každý den jiné trasy a jiné vzdálenosti. Dohromady to dává něco málo přes 300 km za víkend (už teď skládám poklonu všem, kteří to zvládnou v páru nebo sólově!).

Jak vás jistě už trklo, já pojedu v rámci týmu bruslařskou část poté, co mě oslovil tým, v němž jim bohužel odpadla Eva Praibišová, bývalá aktivní závodnice na inlinech. Zaskočím tedy za ní a uvidím, co tento víkend přinese:-)

Předpověď počasí vypadá vysloveně "přívětivě", takže to asi nebude nic lehkého. Mých 30 a 18,8 km snad nějak zvládnu i za deště, ale vzhledem k tomu, že z principu a průběhu závodu očekávám, že se na trati tak často s někým nepotkám, takže to bude asi víceméně o vůli a šikovnosti na mokru. V neděli dám vědět, jaké to bylo a jak jsme dopadli. Cíl je užít si to v partě lidí (tu zatím ještě neznám, ale věřím, že kamarádi od Evy musí být fajn), takže po trenérských zkušenostech zas zkusím závod z jiného pohledu - po top výkonu a trenérství teď jdu do sportu pro dobrý pocit a pro zábavu:-).