Tak trochu jiné kafe - běžecký půlmaraton Vivicita Budapest

18.04.2016 16:16

Abych nemohl říkat, že se flákám, tak jsme si s kolegou z práce, se kterým chodím často během obědové pauzy běhat, naplánovali zajímavou výzvu v podobě běžeckého půlmaratonu, který se běží v půlce dubna v maďarské metropoli, kde již přes rok pracuji a bydlím.

Na půlmaraton jsme se připavovali přibližně dva měsíce, během nichž jsem trochu více běhal a snažil se najít si vhodné tempo, kterým půlmaraton poběžím a zvládnu. Stanovil jsem si cíl 1 hodina 40 minut, což vychází na něco málo přes 12,5 km/h na průměrnou rychlost. Není to málo, ale ani to není nereálné. 

V neděli 17. 4. 2016 jsem si tedy odběhl svůj první půlmaraton v životě a s výsledkem jsem maximálně spokojený. Až do 18. kilometru se mi běželo parádně a pořád jsem si kontroloval správnou rychlost, naopak jsem běžel ještě trochu rychleji, než jsem si plánoval, ale to v závodě prostě člověku nedá, aby se nějak výrazně brzdil:-). Na 18. kilometru mi sice trochu došly cukry a žádný další gel jsem už s sebou neměl, takže poslední tři kilometry jsem si trochu protrpěl, ale i přes mírné zpomalení jsem si udržel parádní průměrnou rychlost 13,1 km/h  a do cíle doběhl na 443. pozici s časem 1,37:36 a svůj cíl jsem naplnil a i bych řekl překonal:-).

Jak jsem se na trati trápil či netrápil můžete sami posoudit z těchto fotek.

Výsledky či informace o trati můžete najít na oficiální stránce Vivicita půlmaratonu.