Školení trenérů III. třídy

10.03.2016 14:15

Na přelomu ledna a února 2016 jsem z pověření Českého svazu kolečkového bruslení měl tu čest připravit a školit v ČR historicky druhé školení trenérů III. třídy poté, co v roce 2012 přijel do Čech proškolit první várku trenérů Paolo Marcelloni. Po třech letech od tohoto školení se bruslení u nás posunulo a přišlo mnoho nových zájemců nejen o bruslení jako takové, ale i o trénování mládeže a výchovávání nových telentů. To jsem si také dal jako jeden y hlavních cílů - nadchnout budoucí trenéry hlavně pro práci s mládeží, kde je budoucnost. Snažil jsem se i pozvánku postavit tak, aby dorazili hlavně zájemci o trénování v oddílech s dětmi a myslím si, že se to podařilo.

Na školení dorazila necelá tricítka ať už stávajících, či budoucích trenérů, kteří byli skvělými posluchači. V průběhu dvou víkendů jsme prošli základní teoretická, ale i praktická cvičení na techniku, vysvětlili jsme si principy přípravy tréninků, taktické plány pro různé typy závodů i základní anatomické a fyziologické podklady pro správné pochopení funkce těla. Na této části se na školení podílela i moje mamka Lída Krupková, reprezentační trenérka ČR, která přednášela specifika přípravy dětí a právě onu fyziologii.

Noví trenéři tedy dostli ucelený balík informací, které budou jistě nějaký čas zpracovávat a hledat si v tom své postupy a metody, protože ač jeden člověk něco učí, tak každý trenér je jedinečný a pojme své tréninky trochu jinak. Proto se těším na budoucnost, kdy tito trenéři předají své znalosti déle dětem a uvidíme, co si kdo ze školení odnesl a jak to využil v praxi.

Zpětná vazna od účastníků i od vedení ČSKB byla velice pozitivní, za což jsem velice rád. Navíc nám vedení svazu přislíbilo podporu na další termín tohoto školení, takže je v plánu další vydání, na něž se mi již hlásilo několik uchazečů, takže zájem je velký:-).

 

Článek ohledně školení na ČSKB.