Sezóna 2018 začala - MČR v indoor rychlobruslení - Nymburk

08.04.2018 23:26

Tak jako každý rok nás čekal první závod Halové MČR v Nymburku. Vzhledem k našim zimním zraněním (Jan Přibík a Tomáš Bohumský měli oba na přelomu roku zranění kotníku) jsme nešli do závodů s úplně přehnanými ambicemi, nicméně nejen na MČR se chceme naplno předvést vždy, i když máme po úrazech naplno odtrénovaný vlastně jen měsíc.

Přesto se nám závody nakonec povedly a slavíme první letošní úspěchy. Jan Přibík skončil ve všech závodech na druhém místě za oddílovým kolegou Dominikem Brzoněm, který si na MČR přivezl skvělou formu. Obzvlášť v posledním bodovacím závodě, který jeli junioři spolu se seniory, předvedl Honza skvělý výkon, hned po startu se držel na 3. místě a po několika bodováních začal i on sbírat body. Ve spojeném závodě nakonec na body skončil hned za Dominikem Brzoněm na 3. místě s 9 body a porazil ho tedy jen jediný seniorský závodník!

Neméně napínavé závody předváděli v kategorii dorostenců Tomáš s Prokopem, kde o mistrovi ČR rozhodoval až poslední závod, v němž dokonce o vítězi nakonec rozhodl jeden jediný bod v bodovacím závodě. Oba vstupovali do závodu se stejným počtem bodů, takže si i přes týmovou kolegiálnost nic nechtěli darovat. Nejprve se ojal vedení Prokop, kterému se povedl start a Tomáše před sebe dlouho nepouštěl a navyšoval svůj náskok, jenže v polovině závodu se pořadí obrátilo a Tomáš naopak zvládl Prokopovi ještě odskočit a bodový náskok snadno stahovat, až už měl před sebou takřka jasné vítěžství. Bohužel se však v jedné ze zatáček nevyhnul kolizi se závodníky a upadl, čímž se pořadí opět otočilo a Prokop si nakonec už nenechal vítězství vzít a získal tak letošní první titul Mistra ČR 2018 pro Czech Cadomotus Team!

Nakonec jsme tedy získali jeden titul Mistra ČR a dva tituly Vicemistr ČR, takže naprosto skvělá bilance!

Jan Přibík

Fotka uživatele Czech Cadomotus Team.

Foto F. Stýblo, ppna.cz