Pomalu nám začíná sezona 2016

17.02.2016 21:30

Jak se přehoupl rok do další sezóny, jistě mnohé z vás zajímá, jak to bude vypadat nadále se mnou, když jsem začal pracovat v zahraničí a trénuji převážně sám v Maďarsku. Otázka je to na místě a sám si ji často pokládám, nicméně bruslení mě stále baví a vymýšlím cesty, které mě budou naplňovat a budou přínosné. Z tohoto pohledu jsem však musel krom jiného spolu s kolegy z německého PS TAX Racing teamu také zhodnotit, jak moc se plánuji objevovat na závodech a jak moc jsem schopen být nadále platným členem týmu. Sám za sebe jsem cítil, že nechci v týmu zůstávat jen "ze setrvačnosti" a pokud mám být v týmu, tak jedině naplno, abych měl čisté svědomí a mohl odevzdat maximum. V tomto ohledu jsem ale cítil, že toto maximum v letošní sezoně podat nebudu moci, protože popravdě loňská sezona byla co se týká cestování a trénování a práce velice náročná a já cítil, že to takto dohromady vše naplno nepůjde dlouho. Proto jsme se s týmovým manažerem domluvili na ukončení spolupráce a rozdělení našich cest. 

K bruslení mě to však stále táhne a nadále trénuji, jen chci mít volnost v tom, co se týká objíždění závodů a jejich volby. Plánuji trochu to cestování omezit a víc si závody užívat bez stresu a očekávání, abych se mohl také mimo jiné věnovat ostatním věcem mimo bruslení a pokusit se i v práci například postoupit na pozici do Prahy, kde bych mohl opět naplno skočit do tréninkového zápřahu s velkou skupinou a na dráze, což je právě to, co v Maďarsku postrádám. Tím chci opět získat možnost se víc zapojit do závodního a tréninkového cyklu, abych mohl bruslit opět na nejvyšší úrovni.

Kromě toho mi také chybí trénování nových zájemců, což doufám na jaře zase alespoň o víkendech doženu, nicméně alespoň nějakou trenérskou aktivitu se nám podařilo pod hlavičkou ČSKB rozjet a to kurz trenérů III. třídy inline rychlobruslení. Školení jsem dostal na starost jako hlavní instruktor a spolu s mamkou, reprezentační trenérkou a trenérkou oddílu KSBM Praha, a Pavlem Zajptem, který si vzal na starost organizacni stranku kurzu, jsme naplánovali čtyřdenní školení, o kterém vám povím více v dalším článku:-).