Po delší pauze opět účast na MČR – IndoorInline 2018

27.04.2018 12:46

Po delší pauze opět účast na MČR – IndoorInline 2018

Po dvouleté pauze jsem se rozhodl, ani nevím na základě čeho, ale prostě se mi chtělo závodit, že se zúčastním letošního jubilejního 10. ročníku halových závodů pořádaných naším oddílem KSBM Praha. I letos se jednalo o mistrovství republiky, takže konkurence nebyla malá. Své tréninkové manko posledních let a víceméně kulatou formu (jak říká můj bratr – teď nabírám hmotu a tvarovat budu později a vlastně koule je taky tvar:) )jsem prostě něřešil a po dvouleté pauze, kdy jsem se závodů účastnil pouze jako divák a se stánkem našeho obchodu Inlinespeed.cz, jsem se opět postavil na start. Do kategorie seniorů dorostli noví závodníci a souboje tak dostaly novou příchuť a náboj.

První závod na 15 kol jsem bral tak, že uvidím, jak to prostě půjde. Nechal jsem hlavu, ať jede tak, jak chce, a doufal, že ji nohy podpoří. Vlastně se to podařilo, protože jsem se díky tomu pohyboval v přední části balíku a nemusel tudíž moc předjíždět, protože jak se ukázalo, největším problémem nebylo udržení nějakého rychlejšího tempa, ale hlavně předjíždění. Na malém okruhu (letos to bylo dokonce jen 75 m) totiž vyžaduje jakékoliv předjíždění velkou akceleraci, která u mě zas tak velká nebyla:). Musel jsem si tedy vystačit se zkušenostmi a taktikou. Nakonec i trochu se štěstím, když se kluci přede mnou prali o druhé místo a neopatrným manévrem se podrazili a uvolnili mi tak cestu ke stříbru na 15 kol.

Ve sprintu na 5 kol jsem víceméně překvapil sám sebe, že jsem nijak moc nezaostal a ačkoliv jsem do finále nepostoupil, tak první nepostupová příčka a páté místo jsem ve sprintu rozhodně bral.

Poslední závod na 30 kol bodovacích jsem rozjel trochu vlažněji, což se ukázalo jako chybné rozhodnutí. Hned od začátku jsem ztrácel a na body nemohlo být ani pomyšlení, protože kluci vpředu bojovali s velkou vervou. Navíc jsme byli spojeni na tento závod se silnou juniorskou kategorií, takže jsem si nemohl ani dělat moc nadějí. Nakonec jsem byl rád, že jsem si odkroužil celých 30 kol a nebyl „vypískán“ po dojetí o kolo a jako poslední seniorský závodník dojel do cíle a bral 4. místo.

To mi nakonec připadlo i v celkovém hodnocení a zůstal jsem tedy těsně pod stupni vítězů, což ale byl za daný okolností vlastně velmi podařený výsledek:). Vítězem se stal Matyáš Votruba z KSBM Praha před Jendou Hemerem ze stejného oddílu, třetí místo obsadil Michal Prokop z Tempish Heartbeat.

 

Výsledky naleznete na tomto odkazu.