Největší dráhové závody v Evropě! Arena Geisingen Inernational

21.04.2015 17:35

Víkend 17. - 19. 4. 2015 se nesmazatelně zapsal do mé paměti a jistě i do paměti mnoha dalších milovníků bruslení. V Geisingenu, na nejrychlejší dráze na světě, se sešla neuvěřitelná konkurence celkem z 23 zemí ze 4 kontinentů! Celkově bylo na startovní listině 920 závodníků! Vzhledem k tomu, jaké podmínky tyto závody nabízejí, se však není čemu divit a mohu jen poblahopřát organizátorům ke skvěle odvedené práci. Dokáží každý rok přilákat více a více závodníků a to nejen lokálních, ale hlavně opravdu světové extratřídy, takže nejen že jsou závody početně velmi obsazené, ale všichni závodníci jsou jeětě k tomu na neuvěřitelné úrovni. Proto také tyto závody mnozí nazývají neoficiálním mistrovstvím světa. 

Já jsem si nakonec na Geisingen vzal i den dovolené, abych mohl být přítomen na všechny závody a vše viděl a zažil, takže jsem odzávodil i páteční sprinterské rozjížďky, z nichž jsem sice nepostoupil, ale alespoň jsem se trochu měl čas srovnat na této neuvěřitelně rychlé dráze.

V sobotu se jely hned ráno rozjížďky na dlouhé tratě, kdy jsme měli dokonce tři jízdy po 35 lidech, z nichž do finále A postupovalo pouhých 12 nejlepších. Takže síto velmi kruté a bohužel i pro tuto chvíli pro mě konečné. Nicméně závod na 5000m bodovacích jsem si užil a zjistil jsem, že i přes změny v osobním, reps. pracovním, životě jsem schopen se špičkou držet krok. Finále B proto již bylo z mého podání mnohem lépe zajeté a ačkoliv jsem na začátku trochu vlál, tak jsem se dostal po polovině závodu do tempa a nakonec dojel na skvělém 9. místě (v celkovém pořadí pak na 46.).

V neděli jsem pak měl již jen jeden závod, kterým byla finálová jízda na 10 000m eliminace, kde jsem opět startoval ve finále B. Závod se mi jel s klukama z týmu ze začátku velmi dobře a dokázali jsme si najít dobrou pozici v přední části balíku, nicméně po chvíli se balík začal měnit a já začal více bojovat o pozice ve vnější dráze. Našel jsem si však nakonec i tam dobrou pozici a více než polovinu závodu jsem jel v první polovině balíku. Pak však ale přišel moment, který ještě zpětně uplně nechápu, kdy jsem se během dvou kol propadl a byl vyřazen. Nicméně mohu říci, že z taktického hlediska se mi první polovina závodu velmi povedla a mám tedy z čeho pro zbytek sezóny vycházet, což mi dělá radost. Prvotních obav, jak budu schopen závodit v největší konkurenci, jsem se tedy zbavil a teď se těším do Groß Gerau, jak si znovu s těmito lidmi zazávodím:-).

Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde: https://www.europeaninlineservice.com/ftpresults/2015agi/