Mistrovství ČR na silničním okruhu

23.06.2014 14:40

15. června se v Praze Běchovicích konalo třetí letošní mistrovství republiky, tentokrát na silničním okruhu. Bohužel byla účast velmi nízká, alespoň v mojí kategorii, takže jsem neměl žádného velmi silného soupeře a získal tak po třech vítězstvích na tratích 200, 1500 a 5000m svůj 13. titul mistra ČR. Účast byla tak nízká, protože sám český svaz kolečkového bruslení vyslal své závodníky na světový pohár do Francie, čímž si vlastně bojkotoval vlastní mistrovství, ačkoliv před sezonou všichni tvrdili, jak je mistrovství ČR důležitý závod jak v českém měřítku, tak v rámci nominací do reprezentace pro ME...

Naopak jsem si vyslechl své já, když mi bylo samotným panem předsedou vytknuto, že se účastním MČR na úkor reprezentace ČR na světovém poháru. 

(Pro vysvětlení - světový pohár není akcí FIRS ani CERS - oficiálních institucí zaštiťujících mezinárodní reprezentační akce jako je MS, ME nebo Evropský pohár... Světový pohár je stále čistě soukromá záležitost, kde nikdo za reprezentaci běžně nestartuje a všechny týmy startují na náklady vlastních sponzorů, nikoliv národních federací... Takže vzhledem k mým cílům -  dráhové Mistrovství Evropy a Evropský pohár + Německý pohár (v programu mého německého týmu), byl pro mě i z hlediska náročnosti na cestování (dalších 10h cesty) závod v Dijonu spíše nedůležitý. Spolu s cestou tam a zpět bych kvůli jednomu závodu přišel o tři tréninky směřující k přípravě na mé cíle. Mimo toto vše máme od našeho německého sponzora důrazně doporučeno účastnit se MČR, resp. národních mistrovství.)

Já svůj cíl ve světovém poháru letos nemám (naopak se soustředím na Evropský pohár, kde jsem aktuálně před 3 posledními závody na 5. místě!, v Německém poháru pak na místě 7.) a předem jsem se z akce omluvil, což bylo přijato bez jakéhokoliv problému, čímž jsem vše považoval za vyřešené. Bohužel se to v někom stále drží a ačkoliv věřím, že české bruslení i bez podpory svazu reprezentuji v zahraničí kvalitními výkony, tak si jistě ještě něco na téma "odmítání" reprezentace vyslechnu.

Snažím se odvádět mou nejlepší práci jak v tréninku a závodech, tak v rozvoji a tréninku mládých závodníků, takže svědomí mám čisté a doufám, že časem třeba lidé, kteří kritizují mé volby, pochopí můj přístup a postoje.