Kriterium Groß Gerau

01.05.2014 22:24

Po největších drahových závodech Evropy ve Francii e většina bruslařů přesunula do Německa na "dráhu" 304 m dlouhou bez klopení (dle předpisů stále splňuje parametry dráhy, nikoliv silničního okruhu). Sešla se zde snad ještě větši konkurence, než ve Francii, protože dorazili kromě Italů, Francouzů, Španělů a Portugalců ještě Němci, Belgičané a Holanďané. Z každého státu zde byli opravdu ti nejlepší a navíc plno dalších neméně silných závodníků. Na startovce nás tedy stálo 116!

Sprint cup - závod na 300m chrono, jsem bohužel kvůli vlastnímu rozhodnutí nejet sprint, které jsem ale udělal asi před měsícem, nejel. Pátek jsem se tedy pouze trochu rozhýbal a projel na dráze a první závod mě čekal až v sobotu. Tím byla pětistovka, kde jsem do rozjížďky dostal Patxiho Peulu a mimochodem toho samého Španěla, se kterým jsem 500m jel i ve Francii. Po startu jsem byl na 4. místě, šle během dvou zatáček jsem se postupně dostal až na druhé místo za Patxiho. Tam jsem si ale bohužel dost nepohlídal správnou stopu a v poslední zatáčce mě Španěl a Číňan předjeli. Do cíle jsme tedy šli tři na telemark a třetí místo mi uniklo jen o vlásek. Bohužel ale kvůli častému předjíždění nebyla naše jízda tak rychlá, takźe při ražení výsledků podle času jsem na tom nijak skvěle nebyl.

V sobotu jsme ještě jeli rozjížďky na bodovací zavody. V každé jízdě nás bylo 35 a do finále A postupovalo jen prvních 11! Docela husté síto na to, že v každé ze třech jízd bylo alespoň 8 medailistů z ME nebo MS:D. V rozjížďce jsem sice zádný bod nezískal, protože brzy po startu se odtrhlo 5 lidí kteří si body rozdělili, ale do posledního kola jsem ještě najížděl v dobré pozici, cca kolem 10. mista. Pak mě ale zezadu stáhl nejaký drzý Ital a totálně mě zabrzdil a rozhodil. Do cile jsem tak dojel jako 21. a jen tak tak prolezl do finále B. 

Kvůli problémům s časomíroi se toto finále jelo až v neděli ráno a vzhledem k přetrvávajícím problémům se nakonec naše finále vyřazovacího závodu zrušilo, takže bodovačka byl můj poslední závod. Ve finále jsme jeli jak celý náš PS Tax team, tak všichni přítomni Češi. V průběhu jsem dvakrát bojoval o body a jednou se mi to naštěstí podařilo a získal jsem jeden důležitý bod, takže jsem si zajistí dobrý výsledek:-).

Tím tedy naše účinkování skončilo a mohl jsem jen s napětím sledovat boj ve finále A ve vyřazovačce, kde do posledních centimetrů předváděli krásný souboj Bart Swings a  Fabio Francolini. Bart si díky tomuto vítězství zajistil již páté celkové vítězství na těchto prestižních závodech v radě!