Gross Gerau 2017 - tak trochu jiná zkušenost

02.05.2017 20:08

Od března jsem opět zpátky z Budapešti v Praze a vrátil jsem se tak nějak do starších  kolejí, co se týká bruslení a všeho s ním spojeného. To obnáší kromě tréninků sms oddílem na dráze, ale také občas po ladit techniku na slide boardu před zrcadlem a také trochu pomoci rodičům s trénováním, což mě zatím hrozně baví:-). 

Kromě výpomoci na společných trénincích jsem ještě vedl jeden trénink navíc na stezce v Modřanech a také pro vážné zájemce trénink na slide boardu. Vedle toho jsem našel čas na zájemce o individuální lekce a jim věnoval také určitou část svého volného měsíce, což bylo super a pokroky jsou na všech vidět a těším se na další zájemce a tréninky.

Na závěr mého volného měsíce jsem chtěl vypravit i na jedny závody, ať se potkám s kamarády bruslaři a zas nasaju závodní atmosféru. Zvolil jsem poslední dubnový víkend a tradiční závody v Gross Gerau, kam jezdím vlastně od začátku mé bruslařské kariéry, tenkrát ještě jako ledový rychlobruslař. Kromě všech bruslařů se tam totiž sjíždějí i takřka všichni výrobci a prodejci vybavení, tak je super se tam potkat a zjistit, co je za novinky a kam se vše ubírá a co lze čekat, abych zůstal nadále v obraze.

Nakonec se to však ještě trochu změnilo, když mamka nemohla odjet a táta jel na závody jako rozhodčí, takže já byl pasován do role trenéra pro tento evropský pohár a mohl se tak naplno pustit i do této role. 

Shrnul bych ten víkend tak, že se nedivím, že je máma vždycky po závodech tak vyřízená, ale zároveň nabitá pozitivní energií. Motivovat všechny naše závodníky, pohlídat, zda mají všichni čísla a čipy a jsou včas na startu, to je docela fofr. Stojí to ale za to, protože na tyto závody už opravdu jezdí závodníci a závodnice, které vědí, proč tam jsou a že chtějí být nejlepší, což zase tu vydanou energii nabijí zpátky:-). Společná radost ze splnených úkolů a taktiky, která je posunula na pozice, které měli vysněné, je prostě skvělá moc všem gratuluju k dosaženým výsledkům. Ke kterým zase mně gratulovali trenéři z jiných zemí, protože české rychlobruslení opravdu začíná mít své jméno!:-) Tímto chci také ocenit práci, kterou moji rodiče, Lída a Denis Krupkovi, s dětmi udělali a nadále dělají. Za ty dva roky, co jsem pracoval v Budapešti, se ta naše modřanská skupina posunula tolik, že nám ji může i leckdo z bruslařsky silných států závidět. 

Díky za super zážitek všem zúčastněným a mým rodičům, kteří vás tak skvěle připravili:-)