GIC Praha - LifeInLine tour

25.09.2015 14:27

Jeden z posledních závodů sezony byl na programu v neděli 20. září v Praze na Rohanském nábřeží a pro letošek byla účast ozdobena mnoha zvučnými jménz v čele s Francouzem Eltonem de Souzou či Timem Sibetem z Belgie. Ti se zde sešli hlavně z důvodu přidání pražského závodu do kalendáře GIC (German Inline Cup), kde tito špičkoví závodníci jezdí.

Bylo tedy jasné, že nepůjde o lehký závod, což ukazoval hned od prvních kol Elton de Souza. Vždy si několika rychlými metry testoval soupeře a snažil se balík trochu rozrhat. V tom mu sekundovali také Tim Sibiet spolu s Tobiasem Hechtem z mého PS TAX Racing Teamu. Nástupy však nebyly až na několik vyjímek úspěšné a vždy dokázala skupina pronásledovatelů zareagovat. Já jsem do poloviny závodu také držel krok, nicméně akcelerace není v současné době v mém případě moc slavná, takže jsem začínal pomalu ztrácet. Třikrát jsem měl sílu se na vedoucí skupinku po nástupu dotáhnout, nicméně dvě kola před koncem jsem již tolik sil neměl a poslední kolo jsem si odkroužil sám. Paradoxně mě patrně svým nástupem "utavil" druhý můj kolega na startu Mikkel Hojer z Dánska, který svým povedeným nástupem málem dokázal závod zvrátit v naše týmové vítězsví. To mu však nakonec nebylo přáno a cca 500m do cíle ho hladoví pronásledovatelé dostihli a do finiše si to rozdali jiní. 

V cíli měl překvapivě nejvíce sil Beligičan Tim Sibiet (on takovým překvapením není, ani jeho výkonnost), protože všichni čekali na čele sprintu Eltona de Souzu. Ten však po úvodním pohrávání si se soupeři pravděpodobně nějaké síly také promrhal a nakonec trochu smutnil a finiš dojel pouze po dvou. O druhé místo se strhl těsný souboj mezi Ondrou Suchým a Richardem Kuděláskem, který se po roční pauze a žití v Austrálii opět vrátil do ČR a k bruslení a je vidět, že má super formu. Nakonec ze souboje vyšel vítězně právě Richard, který pro sebe závod rozhodl odvahou jít do "telemarku" a natáhnout tak poslední krok co nejrychleji na čáru.

Z mého pohledu vůbec nešlo o povedený závod a byl jsem trochu zklamaný, nicméně alespoň z pohledu našeho týmu mohu říct, že se zadařilo a Tobias Hecht se posunul na vedoucí příčku celkového hodnocení německého poháru

Výsledky pražského závodu pak můžete najít zde.