Geisingen - 8-hodinovka

22.11.2014 22:00

Po delší odmlce jsem zase přičich k závodění, když jsme se s týmem PS Tax Racing zúčastnili výzvy v podobě osmihodinové štafety na 200m dlouhé dráze v Geisingenu. Podmínky jsou tam i v listopadu díky zastřešení naprosto ideální, a proto jsem se na tento víkend velice těšil. Představit jsem si sice 8 hodin na 200m dráze se střídáním po dvou kolech moc neuměl, ale vše mi mělo být vysvětleno a představeno během víkendu. 

Do štafety jsme kromě našich stávajících členů týmu pozvali také naše dvě nové tváře Mikkela Hojera z Dánska a Andiho Pätzolda z Německa, kteří s námi budou závodit v příští sezóně. Navíc ještě do štafety přibyla dvě děvčata -  přítelkyně našich závodníků (mimochodem velmi zdatné - obě uměly zajet letmé kolo průměrem přes 40 km/h) a náš masters závodník Diemo Gorschboth, který také rozhodně nezaostával a na dráze jezdil s velkým přehledem a klidem rychlostmi kolem 38-40 km/h.

Ve 12 lidech jsme tedy měli v plánu střídat 4-členné mini-týmy po 20 minutách, ve kterých se tito čtyři lidé budou střídat po dvou kolech, což zaprvé byla minimální možná vzdálenost na střídání a zadruhé v tomto intervalu se dalo jezdit neustále vcelku svižně a člověk si stíhal odpočinout.

V rámci týmu jsme se v průběhu celého závodu navzájem hecovali zaprvé celkovým počtem ujetých kol a překonáním rekordu, zadruhé potom nejrychleji zajetým kolem. S nejrychlejším kolem dne se velmi překvapivě v posledních deseti minutách velmi otřásl trůn, když Tobias Hecht těsně nevyrovnal nejrychlejší kolo Tima Gegnera (15,007s  a rychlost 47,98 km/h). Druhý náš cíl - překonání rekordu, se nám povedlo také splnit, když jsme za 8 hodin nakroužili 1628 kol (325,6 km) s průměrnou rychlostí 40,68 km/h, což je vcelku slušný výkon i na dráhu geisingenského typu. 

V závodě nešlo příliš o konkurenční boj mezi týmy, protože jsme druhému týmu začali odskakovat hned v začátcích a i když byly chvíle, kdy jsme jim neujížděli nijak výrazně, tak náskok stále narůstal a nakonec jsme vyhráli o více než 100 kol. V závodě nám ale šlo hlavně o to si pořádně užít tým a partu a spolu si zase jednou zajezdit na parádní dráze. To jsme si všichno také splnili a po společné večeři ve vyhlášené italské pizzerii hned u ubytovny jsme rozjeli ještě malou after party po uplynulé sezóně spolu s "pre-party" s novými členy pro příští sezonu. 

Prostě velmi podařený víkend s vskutku záživným sportovním výkonem:-). Mohu jen doporučit.