Flanders Grand Prix - Evropský pohár 2014

08.09.2014 13:13

Po týdenní pauze po ME jsem se vydal s českou kadetskou reprezentací na závody do Belgie, kde se konalo v rámci Evropského poháru také tzv. Cadet Challenge, neboli malé mistrovství Evropy pro kadety, kteří letos na oficiálním ME svou kategorii neměli.

Po ME jsem si dal takový volnější týden, kdy jsem trénoval spíše na udržení kondice a také abych pomohl ve finální fázi přípravy našim kadetům, takže jsem od sebe ani tolik neočekával. A to se nakonec asi vyplatilo - žádná nervozita a odpočinek udělaly své. V bodovacím závodě jsem sice dojel bez bodu, ale vzhledem k velmi vysoké konkurenci jsem se o něj ani nesnažil a umístění do top 20 jsem si stanovil jako velmi vysoký cíl. Po skvělé týmové spolupráci s Timem Gegnerem jsme se oba postupně propracovávali dopředu a nakonec dojeli na 17. a 19. místě, cza což jsem byl velise rád:-).

Závod na 1000m měl velmi krutý postupový klíč, kdy z 50 závodníků postupovali dále pouze vítěžové rozjížděk a jen 7 nejrychlejších. Nakonec jsem zajel slušné umístění těsně za první 30 a sprinterská část EC byla za námi. 

Večerní speciální závod (nejezdí se jinde než na FGP v Belgii) na 8000m ani bodovací ani vyřazovací se mi nejel tak špatně, bohužel jsem ale doplatil na vysokou aktivitu při předjíždění a v závěru mi pak torchu chyběly síly na lepší finiš a dojel jsem na 24. místě. 

Neděle tradičně v Oostende začína silničním závodem na 30 km v centru města. S tímto závodem jsem dosud neměl dobré zkušenosti, nicméně tentokrát jsme opět po velmi podařené týmové spolupráci dokázali s Timem dojet na 16. a 17. místě, což nás oba trochu posunulo celkovým hodnocením vzhůru.

Na závěr závodního víkendu nás čekalo 15 km eliminace na dráze, kde se mělo rozhodovat i o bodech do pořadí Evropského poháru dlouhých tratí. Závod se rozjel vcelku rychle a zpočátku jsem měl problém se posunout dopředu. Po chvíli se mi to ale podařilo a rozhodl jsem se, že tuto pozici už neztratím, a proto jsem se odhodlal jít i do čela tahat závodníky evropské špičky. Držel jsem se na pozicích do 15. místa vlastně po celý následný průběh závodu a ve 40. kole, kdy závod rozhodčí zastavili kvůli dešti, jsem byl zrovna opět v čele celého balíku. Počasí si s námi hrálo a chvíli to vypadalo, že se bude moci pokračovat, ale nakonec se spustil tak silný déšť, že byl závod kompletně zrušen a mohli jsme se začít chystat k odjezdu.

Po nedobrém pocitu z ME jsem si tedy velmi dobře spravil chuť a zase jsem dostal elán do závodění, takže na letošní Flanders Grand Prix budu vzpomínat jako na velmi povedené závody:-)