Finále Evropského poháru 2013 - Szeged

16.09.2013 22:28

Závěrečný díl letošního Evropského poháru v inline rychloburslení se konal tentokrát v Szegedu, dějišti loňského evropského šampionátu, kde se mi zadařilo. To byl však asi nakonec jen jediný příslib, se kterým jsem mohl doufat v dobrý výsledek. Účast sice nebyla nijak početná, ale o špatnou konkurenci se rozhodně nejednalo. V seniorech dorazil lídr sprinterského bodování Camillo Acosta z Kolumbie, dále pak Niels Provoost z Belgie, domácí Bence Dékany, nebo Rakušan Christian Cromoser. Vzhledem k nízkému počtu závodníků jsme nakonec dlouhé závody jeli dohromady s juniory A a B, takže se přidali ještě další silní soupeři jako Tim Gegner, Olie Jones nebo nově velmi aktivně růžky vystrkující Manuel Vogl.

S určitým očekáváním jsme nastupoval na start, protože přeci jen šlo převážně o sprinterské závodníky, nebo o vyrovnané vytrvalce, nicméně čtrnáctidenní absence tréninku po MS byla docela znát. Nejezdilo se mi nijak špatně, ale chyběl nějaký ten šmrnc a náboj, hlavně také už asi i trochu motivace na konci sezóny, kterou jsem měl letos opět dost plnou:-). Proto jsem končil na dlouhých tratích v seniorech vždy těsně pod stupni vítězů na 4. místě, což v této konkurenci jako úspěch nehodnotím.

V celkovém hodnocení celého ročníku Evropského poháru jsem nakonec obsadil 11. místo, s čímž myslím můžu být docela spokojen. Některé závody jsem zajel dobře, některé se mi mohly podařit výrazně lépe, takže pokud výkony nebyly vždy úplně jen ideální, nedá se čekat obhájení loňského 4. místa. 

Nicméně však musím říct, že jsme si užili pohodové závody, kde nikdo nic neřešil, pro každého to byla taková letošní rozlučka s dráhovým závoděním, takže si to v tomto smyslu myslím všichni užili:-).

Z našich závodníků z KSBM se velmi dobře umístili tradičně Tomáš Bohumský a Kačka Kainová spolu s Andreou Lokvencovou, kteří si odvezli první, respektive dvě druhá místa. Tomáš i Kačka dokonce nastoupili do nejdelšího svého závodu spolu se starší kategorií, kde se rozhodně neztratili. Kačka se udržela ve vyřazovačce až do konce, kde jí jen těsně ujela její soupeřka z kategorie, zatímco Tomáš dokonce dokázal udržet dva nejlepší starší závodníky a porazit tak valnou většinu staršího závodního pole!

Díky všem za pohodové závody, na kterých jsme si užili hodně srandy, hlavně asi když jsme se po večerech na ubytování učili dělat most, "špicar" apod:-D to zvlášť někomu přišlo dosti krkolomné, ale o to větší to byla sranda:-). Už se zas těším na novou sezonu a další společné výjezdy za závoděním!