EC Szeged

16.04.2012 22:02

Letošní první účast na Evropském poháru a hned medaile. Lépe jsem si to ani nepředstavoval:-)

Na závody jsem po dobré zkušenosti z Francie zvolil keramická ložiska Inlinebus a kolečka MPC RoadWar kombinaci Firm vpředu a vzadu a uprostřed X-Firm. Na stejné kombinaci jezdil i Matěj Pravda.

Překvapil jsem sám sebe i na sprintech, kde jsem dokonce na 300m TT postoupil do osmičlenného finále ze všech kategorií. Skončil jsem sice na osmém místě, ale s odstupem pouze 2 setiny na sedmé místo. S časem 28,19x s jsem ztratil vteřinu a 2 desetiny na vítěze Matěje Pravdu, který porazil oba dva zástupce PS Matter World Teamu, kteří do Szegedu dorazili. S odstupem jedné vteřiny jsem velmi spokojený a doufám, že tento odstup potvrdím i v nadcházejících závodech.

Druhý závod na 5km bodovací se jel bohužel za deště, takže jsme všichni vytáhli MPC Storm (i členové Powerslide týmu, ze kterých jsme si také kvůli tomu dělali trochu srandu:-D )a jelo se:-) Na dešti jsem si docela věřil a také jsem podal výkon, za který jsem se nemusel stydět. Po několika strkanicích s Nejcem Mavsarem ze Slovinska jsem se dostal za dvojici z PS týmu a snažil jsem se se jich džet, co to šlo. Body sice sbírali oni dva, ale já se udržel a to byl můj cíl. Nakonec jsem se i srovnal a chytil jejich tempo, takže když měli kluci z Powerslidu už dost bodů, zvládnul jsem také získat tři body pro sebe (jednou z druhé pozice a jednou z první). Do cíle jsem dojel na třetím místě a se čtyřmi body bral třetí místo celkově.

Po dalších přeháňkách se odjely alespoň rozjížďky na 500m, kde jsem po dost nepovedeném startu nakonec vybojoval druhé postupové místo za Felixem Rijhnenem. Semifinále se ale kvůli dešti přesunulo na neděli spolu s druhým vytrvalostním závodem na 10km eliminačkou.

V té jsem doufal v podobné umístění jako při bodovačce a snažil jsem se uhájit třetí místo v hodnocení EC na dlouhých tratích. Po vcelku poklidném průběhu (až na několik strkanic s italským týmem a dvě napomenutí pro mě i pro Itala)  se začalo stupňovat tempo a já musel bojovat o pozice. S Matějem Pravdou jsme přejeli dopředu a několik kol jsem za ním odpočíval, díky čemuž jsme také v pohodě přečkali nějaké další vyřazování. Matěj svedl skvělý souboj o vyřazení s Nejcem Mavsarem, kterého tím vyřadil a mně tak pomohl trochu pojistit celkové umístění. Poté jsem už bojoval sám proto Powerslidu a Italům. Vyřazovací kola jsem nakonec vždy zvládl dobře, když jsem to předem trochu rozjel a dojel do vyřazování na prvním místě. V posledních dvou kolech jsem se snažil bojovat o přední příčky, ale bohužel jsem tempu dvojice z PS týmu a Alessandra Gerhardiho nakonec nestačil a na cílové pásce jsem bojoval "jen" o čtvrté místo. Už během závodu jsem ale dobře věděl, že to nebyl boj "jen o čtvrté místo", ale zároveň boj o placku v EC na dlouhých tratích. Kdyby mě totiž A. Gerhardi předjel o víc než jedno místo, byl by celkově třetí on. Takhle jsem si čtvrtým místem uhlídal podium a splnil jsem, v co jsem doufal:-)

Nakonec jsme ještě společně s Matějem nastoupili do semifinále na 500m, kde Matěj po skvělém startu svedl vyrovnaný boj s Felixem Rijhnenem a já se zase snažil bojovat alespoň o třetí příčku opět s Gerhardim. Ten mě nakonec udržel těsně za sebou, ale i tak jsem byl spokojený, že i na sprintech jsem dokázal držet krok:-)

V celkovém hodnocení celých závodů jsem i díky vcelku povedeným sprintům uhájil třetí místo a byl jsem moc rád:-) Škoda jen, že se celkově závody nevyhlašovaly a pro vítěze EC dal CEC jen zlatou medaili. Stříbrnou a bronzovou obstarávali organizátoři, a tak to nebyly ony hezké "evropské" medaile.

Celkový dojem, který udělal celý náš oddíl byl opět velmi dobrý. Madla Stodolová vyhrála celkově kategorii Jun C, Tereza Bohumská závodila tentokrát dokonce s kadetkami, kde ve vyřazovačce skončila na fantastickém třetím místě, když porazila několik účastnic loňského mistrovství Evropy, ač byla v kategorii i s o dva roky staršími holkami. Junioři B Lukáš Vevera a Šimon Pravda podali také výkony, kterými velmi ztížili závody Latella Powerslide týmu, který si myslel, že budou vše v klidu vyhrávat. Na delších závodech byli kluci kolem 5. místa a na 500m se dokonce Lukáš vcelku suverénně dostal do finále. Tam bohužel zaváhal na startu a dojel si pro čtvrté místo. Největší úspěch zaznamenal Matěj Pravda, který ovládl závod na 300m TT a jako jediný se v osmičlenném finále dosta pod 27s a porazil Scotta Arlidge i Felixe Rijhnena z PS týmu. Na 500m ve finále bohužel nestačil na zkušenosti Itala Maura Casu a sílu Felixe a skončil za nimi na třetím místě, ale i díky tomu, že porazil alespoň Nejce Mavsara, si zajistil celkové prvenství v hodnocení EC na krátké tratě.

Všem ještě jednou gratuluju a doufám, že KSBM půjde dál v těchto kolejích, které jsme společně udali několika prvními závody sezóny:-)

Výsledky najdete zde