Červen ve znamení závodů v ČR a úspěchů

22.07.2014 15:06

Důvod mé delší odmlky v novinkách je dán neustálým cestováním za tréninkem do Německa, kde se uskuteční letošní ME, takže jsem poslední dovou v neustálém frmolu, za což se omlouvám. 

Co se dělo v posledním měsíci a jak se vše vyvíjelo se pokusím shrnout v tomto článku. Po Běchovickém MČR na silničním okruhu byl další akcí na českém území závod World Inline Cupu na 33 km v Ostravě, kde jsem tentokrát nestartoval za svůj tým PS Tax Racing Team, ale hájil jsem barvy České republiky. To se mi myslím s týmem povedlo velmi dobře, když jsme obsadili 3. - 8. místo celkově, což byla velmi dobrá reklama pro české bruslení. Na vítězné francouzské duo jsme nedosáhli, nicméně jsme se alespoň snažili jim v počátku závody jejich úniky znesnadňovat. Já jsem dojel na skvělém 4. místě za Nolanem Bediafem, Yannem Guyaderem a Ondrou Suchým. 

Závody následující víkend byly ve znamení dráhových bojů při předposledním letošním MČR, které se letos poprvé hodnotilo na jednotlivých tratích (500 m, 1000 m, 5000 m Bodovačka a 5000 m eliminačka), nikoliv jako dříve formou víceboje. Je to takto spravedlivější vůči těm bruslařům, kteří se věnují pouze jednomu odvětví závodů - sprinty/vytrvalostní závody. 

Do Benátek nad Jizerou jsem si přivezl skvělou formu a hlavně chuť něco předvést, což se mi nakonec podařilo:-). Nečekaně jsem zabodoval hned v úvodním závodě na 500 m, kde jsem rozhodně nebyl favoritem a po startu jsem se tak ani necítil. Nicméně jsem nic nezvdal a postupně stahoval své soupěře Ondru Suchého a matěje Pravdu, až se mi podařilo je v poslední zatáčce podjet a v závodě zvítěžit! Velmi příjemné překvapení byl i čas - jen maličko pomalejší, než je dráhový rekord. Pro mě vytrvalce skvělý výsledek!:-) 

Druhý závod - eliminační závod na 5000 m jsem jel tentokrát bez cíle odjet v průběhu a nechali jsme rozhodnutí až na poslední kola. Tam jsem dokázal dvě kola do cíle poodskočit a dojet si pro druhý titul před Matějem Pravdou a Ondrou Suchým! 

Nedělní závod na 1000 m jsme taktiku naplánovali tak, aby získal titul mistra ČR i Matěj Pravda, takže jsem mu pomohl rozjet závod dostatečně svižně, aby nás nikdo nepředjel, a poté jsem ho pustil dopředu a hlídal mu záda, což vyšlo opět na jedničku a Matěj si tak získal zlato z MČR, já dojel druhý.

Závěrečný bodovací závod na 5000 m jsem pojal trochu odvážněji, než jsem plánoval, ale nakonec to vyšlo. Hned po prvním bodování, kde jsem bral 1 bod za druhé místo jsem se vydal do úniku, který zachytil jen Ondra Suchý. Mému tempu však pouze dokázal stačit, nikoliv konkurovat v bodování, takže jsem si dokázal nasbírat dostatek bodů na jisté vítěžství. Nakonec se na nás dotáhl ještě junior Michal Prokop, který byl druhým a posledním soupeřem po Lukáši Veverovi, který mi dokázal sebrat prvenství v  bodovaném kole. I toho jsem nakonec dokázal v cíli porazit a po sólojízdě ještě vylepšit dosavadní traťový rekord:-). Prostě parádní víkend, po němž nám byla oznámena finální nominace na ME v Geisingenu, ve které jsem nechyběl. Také proto jsem ihned v ponděli spolu s kamarády z KSBM vyrazil trénovat do Německa, kde jsme si dali náročný tréninkový týden s německou reprezentací, který nám dal velmi mnoho.