Berlínský půlmaraton 2015

09.04.2015 17:29

Poslední březnový víkend se pravidelně koná otevírání bruslařské sezóny - berlínský půlmaraton. Letos jsem již podruhé v řadě startoval v barvách německého PS TAX racing týmu, nicméně letos jsem měl ambice podstatně vyšší než vloni, kdy jsem se potýkal s nemocí. Letos jsem byl připraven dobře a na závod jsem se velice těšil a taky si ho pořádně užil. 

Počasí sice tak přívětivé nebylo, ale nakonec alespoň po dobu závodu nepršelo, takže jsme se museli popasovat jen s mokrým asfaltem. To je ale v Berlíně většinou docela náročný boj, protože silnice bývají vcelku zaprášené a tedy kluzké. Nejinak tomu bylo i letos a jen někteří bruslaři si dokázali najít vhodný styl na berlínské podmínky. Ostatní tak nějak závodem proklouzali, což ale rozhodně nesnižuje hodnotu jejich výkonu. Já jsem se taky s mokrem tentokrát docela pral, ale naštěstí jsem měl dost sil na to, abych to, co mi z odrazů uklouzlo, dohnal jinak. Celý závod jsme konečně s týmem skvěle spolupracovali a po celou dobu závodu jsme se pohybovali na pedních pozicích a bojovali o místo se silným belgickým týmem ze Zandvoorde.

V cíli jsme nakonec nejsilnějšího měli Tobiase Hechta, který se dokázal s mokem velmi dobře vyrovnat a během závodu za námi ušetřil dost sil, takže vybojoval parádní třetí místo, když ho v hromadném spurtu předjel jen domácí závodník Giacomo Cuncu (Ital žijící v Berlíně). Vítěz Felix Rijhnen si prvenství zajistil už v průběhu, kdy se mu podařilo odjet zbytku pole a silný Powerslide tým mu pak vše s přehledem ohlídal. Já jsem dojel také v hromadném sprintu a spolu s týmovými parťáky Mikkelem Hojerem z Dánska a Timem Gegnerem z německa jsme dojeli na 14., 15. a 16. místě. Já jsem si 15. místem udělal osobní rekord v umístění na tomto podniku. Čas sice kvůli mokru nebyl nijak skvělý, ale 15. místo mě velmi potěšilo:-)

 

Kompletní výsledky jsou na tomto odkazu.