Berlínský jarní půlmaraton 2016

07.04.2016 15:19

Každoroční zahájení sezóny je již tradičně v Berlíně. Ačkoliv jsem se pro letošní rok rozhodl závodění trochu omezit, protože nemám takovou přípravu a výkonnost, abych se mohl měřit s těmi nejlepšími, nicméně některé závody se prostě nevynechávají a bruslení mě stále baví a bez závodů by to prostě nebylo ono:-).

Sezónu jsem tedy odstartoval a vyšlo mi to tak krásně, že jsem sezónu zahájil s novými bruslemi:-). Konečně mi přisly nové boty na míru, opět jsem zvolil italského výrobce špičkových bruslí Davide Marianiho. Sice to trochu trvalo, ale s výsledkem jsem maximálně spokojený a až na jeden malý puchýř jsem v nich hned po doručení zvládl berlínský půlmaraton. Závod jsem jel na 3x125, což je možná rychlejší varianta, ale stále se na těchto kolečkách necítím úplně dobře, obzvlášť když teď tak často na bruslích nestojím a spíše běhám. Nicméně mám akorát namontovaný rám CadoMotus COMP Transformer, kde mohu střídat set 3x125 s 4x110, takže doufám, že si na to časem zvyknu a budu mít možnost si na tom najít ty správné výhody a pocity:-).

V Berlíně jsme si užili krásné jarní počasí a vydali se na trať v 9 hodin, nicméně už tou dobou bylo příjemně teplo, tak akorát pro závod. V přední skupině jsem se tentokrát udržel necelou polovinu závodu, což tedy není nic skvělého, ale i za to jsem byl rád. Zbytek závodu jsem jel s malou skupinkou nebo sám, takže jsem na tu část závodu, kdy jsem se držel ve velké skupině, vzpomínal celou dobu, co jsem se pak dřel sám:-). Nicméně i tak jsem nakonec dojel uspokojivě v čase 34:46 na 35. místě a mohl si odškrtnout první závod mé 14 sezóny na bruslích.

Závod vyhrál Holanďan Gary Hekman z týmu Bont Skates, jehož speciality jsou právě silniční závody a hlavně hromadné sprinty do cíle. V nich si se svou dvoumetrovou postavou vždy umí najít místo a když nabere rychlost, tak už ho jen tak někdo nezastaví. Druhý dojel Novozélanďan Peter Michael z Powerslide Matter týmu a třetí Venezuelan Alexander Bastidas za IKKBB-Racing-Team. Gary Hekman v závodě dokonce zajel nový traťový rekord, který má nyní hodnotu 30:35.

Kompletní výsledky najdete zde.