Zpět do závodů - Napajedla 2017!

11.06.2017 21:24

Po více než roční pauze jsem se rozhodl, že po měsíci trénování je na čase oprášit i závodní dres a připomenout si závodní atmosféru. S tímto cílem jsem také vyrazil na půlmaraton do Napajedel, kde jsem si chtěl zkusit, co ve mně ještě je a jak s tím naložit.

Sešla se zajímavá konkurence, dorazil Ondra Suchý, Richard Kudělásek, Štěpán Šváb, kteří objíždějí silniční závody vlastně celou sezonu, tak jsem byl zvědavý, jak se s nimi popasuju. Od začátku závodu na 19 kol jsem si říkal, že budu muset jet chytře a dávat velký pozor, protože moje fyzička a rychlost nebude na takové úrovni, abych mohl závodit jako dřív, nicméně nějak to dohnat musím. Sledoval jsem tedy dění v závodě a rozhýbával jsem se na čele závodu, načež ve druhém kole si Ondra Suchý chtěl otestovat soupeře silným nástupem v levotočivé zatáčce, kterou má naježděnou z dráhy, které se dříve věnoval. Já s tím také neměl problém a jeho záměr jsem přečetl včas na to, abych se ho stihl chytit, takže jsme malinko odskočili zbylým soupeřům. Problém nastal v momentě, kdy mi došlo, že toto tělo nevydrží dalších 17 kol, protože po půl kole už mě brněly ruce a začal jsem se zakyselovat. No prostě hned na začátku závodu jsem podrazil svůj plán jet chytře a neplašit, za což jsem také zaplatil.

Pomalu jsem se nechal dojet stíhající skupinky a neměl ani sílu se jich udržet, takže po zbytek závodu jsem jel s Lukášem Trnavským a Matějem Hlůškem na 5.-7. pozici. Střídali jsme se pravidelně a jako trénink to bylo fajn, protože má člověk čas myslet alespoň na techniku, když už není v čelní skupině, na druhou stranu mnohem raději bych bojoval vpředu. Do cíle jsme nicméně dojížděli osamoceni a rozhodovalo se jen mezi námi třemi, což jsem si dokázal pohlídat a zkopíroval jsem Ondrův nástup na stejném místě, protože jsem viděl, že kluci na to tak dobře nezareagují a udělám si tak náskok do cílové rovinky. Ten jsem udržel a po roční pauze od závodů jsem si zajel pro páté místo, se kterým jsem vlastně i spokojený. Užil jsem si atmosféru, vyzkoušel čtení závodu a soupeřů  a vyhrál finiš v naší skupince, takže hned několik pozitivních bodů, které mi vlastně i chyběly. Takže jsem hned po závodě v Napajedlech začal přemýšlet, kdy se vrhnu i na dráhu a užiju si něco, co jsem vždycky měl jako svou hlavní doménu:-) O závodech ve Veselí nad Moravou ale až v dalším příspěvku.

 

Výsledky závodu jsou k nahlédnutí zde.