Příprava na mistrovství Evropy ve vrcholné fázi - týden v Geisingenu s Evropskou špičkou

14.07.2012 21:57

Dnes jsem se vrátil z týdne zápřahu v německém Geisingenu, kam jsem spolu s Matějem Pravdou odjel trénovat a doladit formu na blížící se mistrovství Evropy. Tréninková skupina vedená několikanásobným mistrem světa Kalonem Dobbinem z Nového Zélandu čítala většinu švýcarského národního týmu, ke kterému se připojovali různí další bruslaři. Tréninky zahrnovaly nejen fyzickou přípravu ve smyslu výbušnosti na sprinty a vytrvalosti do dlouhých tratí, ale také suché tréninky a i techniku na bruslích. Dozvěděl jsem se mnoho nového k přípravě a po zkušenostech s tréninkem s italskou skupinou v San Benedettu mohu teď ješte kromě německé přípravy srovnávat i s švýcarsko/novozélandskou přípravou. Dva tréninky jsme si dokonce dali i s Belgičany pod vedením Barta Swingse, což byl nejen velmi dobrý zážitek, ale hlavně skvělá zkušenost a možnost se hodně naučit.

Celkový skvělý dojem z celého týdne završila barbecue párty se všemi bruslaři, kteří v tu dobu v Geisingenu byli. Společné grilování utužilo vztahy mezi bruslaři a ukázalo nám i jinou stránku trénování - tedy že nejde jen o tvrdou dřinu, ale i o zábavu s lidmi, kteří se tomuto sportu také věnují. Prostě parádní týden!:-)

Snad všechny tyto získané zkušenosti dokážeme využít v další přípravě jak mojí, tak dalších našich modřanských nadějí a snad mi i tento trénink pomůže v Maďarsku na ME:-)