Most42 - MČR v inline maratonu

07.09.2015 16:58

První zářijový víkend jsem se zúčastnil druhého ročníku mosteckého maratonu, který stejně jako vloni byl zároveň mistrovstvím republiky. Letos bylo stejně jako vloni vskutku nepřijemné počasí, takže ačkoliv to na září nic překvapivého nebylo, tak po horkém předchozím týdnu bylo 12 stupňů a větrné počasí nemilým "překvapením". Velká část závodníků se těšila na jejich první závod na 125 mm kolečkách, takže doufali, že déšť nepřijde, protože  na mokro ještě 125 mm kola nejsou, takže by se přezouvalo. Stejně tak já, když jsem po několika trenincích konečně správně nastavil pozici rámu na své starší Mariani a bzl připravena na závod na 125 mm:-). Nakonec to vyšlo a vystartovali jsme sice do větrného, ale nedeštivého závodu. V rámci předstartovních příprav jsme ještě vyslechli národní hymnu a uctili památku velké  mezinárodní rozhodčí paní Barbary Fisher, která nás bohužel koncem srpna navždy opustila. 

Hned po startu se rozjelo slušné tempo a se soupeři jsme se vzájemně testovali, takže hned po druhém kole jsme byli trochu unaveni, což vyústilo v úspěšný atak od Ondry Suchého, kterého uvisel jen junior Michal Prokop. V tomto složení aktivně spolupracovali celý závod a i přes naší snahu jim závod znepříjemnit se jim podařilo náskok udržet až do cíle a dojet si pro tituly v kategorii seniorů, resp. juniorů. V druhé skupině nám tedy zbyl boj o třetí místo v závodě a o pozici vicemistra ČR, kterou jsem nechtěl royhodně dát zadarmo. Postupem času jsme pravidelným střídáním odpárali ze skupinky všechny bruslaře až na dvě "zebry" z Bruslárny Richarda Kuděláska a Štěpána Švába, kteří vydrželi ve slušném tempu spolupracova až do konce. 

V cíli jsem si docela věřil, protože jsem se během závodu cítil vcelku dobře, tak jsem nechtěl cíl nechat náhodě a s vědomím, že je cílová rovinka docela úzká, jsem se rozhodl rozjet finiš zepředu, abych nemusel již předjíždět. Stálo to sice vcelku dost sil, ale nakonec se to vyplatilo. Ztížit Richardovi předjížděcí manévr se právě díky úzké trati podařilo a neustálým zrychlováním a telemarkem jsem finiš dotáhl do vítězného konce.

Takže ačkoliv jsem v závodě nezvítěžil a nepřidal jsem další titul Mistra ČR, z Mostu jsem odjížděl spokojený. S kompeltní změnou života v této sezóně v souvislosti s prací v Maďarsku jsem s mistrovskými tituly z dráhy v Benátkách a titulu vicemistra z Mostu vskutku spokojen a jsem rád, že pořád má smysl závody objíždět a trénovat, co to dá:-).

Kompletní výsledky zde: http://www.most42inline.cz/

Televizní přenos ze závodu pak můžete shlédnout zde: http://www.ceskatelevize.cz/sport/nejlepsi-videa/320585-mcr-v-in-line-maratonu-ozdobila-ucast-pechsteinove/