Zpátky do letního pořasí na Madeiru - Biosfera Rollerskate

06.10.2016 21:52

Po delší pauze době jsem se zase jednou vydal za bruslemi kousek dál. Vydali jsme se na Madeiru na závěrečný závod sezóny, kam si jezdí bruslaři na konci roku trochu odpočinout a ještě se trochu ohřát a většinou to spojují i s krátkou dovolenou. I přes tento status "dovolenkové nálady" mají závody dobré obsazení, protože pořadatelé lákají na Maderiu světové hvězdy a vím, že svého času každému mistrovi světa nebo Evropy slibovali nějaké bonusy, jen ať je tam nalákají a přitáhnou konkurenci. Pomalu jako Zlatá tretra:-).

Letos jsem se na Madeiru dostal sice s bruslemi, nicméně bez závodních ambic, protože se poslední dobou tréninku bohužel moc nevěnuji. I tak by mě ale mrzelo, kdybych si na madeirské dráze nezabruslil, takže jsem na předzávodní trénink doplnil skupinu sourozenců Bohumských, ze které závodili Tomáš, Jana a Martin. Tereza Bohumská, velmi úspěšná česká reprezentantka na nedávno proběhlém mistrovství světa, kde obsadila několik umístění v top 20, jednou doknoce v TOP 15 v kategorii juniorek, na Madeiru odcestovala také, ale ještě léčila chorobu, která ji zastihla právě po návratu z Číny, takže také nezávodila. I tak jsme se byli kromě dovolenkování na závody podívat a bylo na co koukat. V seniorské kategorii soupeřil Felix Rijhnen y Powerslide world týmu s Bont týmem obsazeným silnými Portugalci Diogem Marreirosem a Martynem Diasem, které doplnil čerstvý mistr světa Gwendal LePivert. K tomu všemu jim zdatně do závodu promlouval i Elton de Souza, takže v bodovacím závodě musel rozhodnout svou nezničitelností a neuvěřitelnou odhodlaností Felix Rijhnen, který soupeře nakonec dokázal doslova utahat a spolu s Martynem zbytku pole nadělil celé kolo. 

Tím ovšem závody nekončily a pokračovaly v trochu netradičním formátu, kdy se nejezdily pouze dráhové závody, ale během neděle i sprint na silnici na 100m, který vyhrál práve sprinter Gwendal LePivert, a také půlmaraton v hlavním městě Madeiry Funchalu. Tam nastoupily všechnz kategorie od juniorů B, takže si mohl Tomáš Bohumský zazávodit se světovou špičkou a podívat se, jak tito zkušení bruslaři závodí. Jde tedy o velmi komplexní a zajímavé závody, kde se pořadatelé snaží nabídnout všem účastníkům co nejvíce, aby si tu delší cestu až do Atlantického oceánu co nejvíce užili a za rok se zase vrátili.

Určitě to za to stojí, protože Madeira nabízí nádhernou přírodu a historii, jak ze vzniku ostrova ve vulkanických jeskyních, tak z historie osídlení lidmi a výroby vína, dobových obydlí či stavby silnic na hornatém povrchu Madeiry. Prostě nádherná destinace na spojení dovolené a inline bruslení.

Více informací můžete nalézt na facebookových stránkách Biosfera Roller Skate.