Evropský pohár - Wörgl - konečně parádní výsledek!:-)

13.06.2014 15:14

Konečně zase závody v krásném počasí - tak by se dal nazvat závodní víkend v alpském Wörglu. Teploty přesahovaly 30° takřka od rána a rozhodně nebylo snadné se jim přizpůsobit, ale i tak se mi závody velmi povedly a jsem maximálně spokojen. Sprinty (300 a 500m) jsem úplně neřešil, ačkoliv jsem si na 300m zajel osobní rekord -  26,536 s a na 500 m jsem zaostal za postupem o pouhých několik setin sekundy, nicméně mé hlavní dva závody přišly na řadu až posléze. V sobotu večer bodovacích 5 km a v neděli v poledne pak vyřazovací závod na 10 km.

Do bodovacího závodu jsem po šťastném losu nastupoval z druhé startovní pozice, což je určitě nemalá výhoda. Po startu jsem še hned na čelo a rozhodl jsem se zkusit chvíli tahat, než za mnou dojedou kluci z týmu. Ti naopak startovali takřka z posledních pozic, tak to měli těžší. Postupně se dopředu dostávali očekávaní favorité, tak jsem je zkoušel co nejdéle udržet za sebou, což se mi dařilo celá 3 kola až do prvního zvonění pro bodování. V tom šel do úniku sprinterský velikán Mathias Schwierz. Nezalekl jsem se ho a vydal jsem se za ním, protože už jsem si říkal, že když jsem pořád na tak dobré pozici, tak že se zkusím o ty první body porvat. Nakonec Mathiasovi síly nevydržely a já dokázal za sebou udržet i Livia Wengera, takže jsem hned při prvním bodování získal cenné dva body! Poté se závod rozjel již v režii zívodníků Powerslide týmu, což mi jen nahrávalo, protože celkvoě bodovalo velmi málo lidí. Já se ještě v průběhu závodu držel spolu s Timem Gegnerem z našho týmu, abych mu pomohl získat také nějaké body, ale to se nám bohužel nepodařilo. V závěru, kdy jsem měl stále vcelku dost sil, jsem zkusil pro Tiam ještě dotáhnout v tu dobu třetího Itala, aby mohl Tim zabojovat o poslední bod, ale už byl předchozí snahou bodovat bohužel vyčerpán, tak se nepovedlo ani to. Nicméně mé dva body byly nakonec velmi slušným ziskem, protože zbytek bodů si rozdělilo tak málo závodníků, že mi to stačilo na skvělé 5. místo:-). 

Video této bodovačky můžete shlédnout na tomto odkazu.

Nedělní vyřazovačka už kvůli výsledku ze soboty, ale také rozpoložení ostatních členů PS Tax racing týmu byla taktika stanovená na mě. Kluci mi měli pomoci se dostat do klidnu a hlídat mi záda, abych se nemusel o nic starat a soustředit se jen na výsledek. Bohužel se kluci moc dopředu nedostali, takže jsem jel závod víceméně za sebe. To se mi ale nakonec docela povedlo a s desátým místem jsem byl také spokojen, protože mi vyneslo celkové 8. místo na dlouhých tratích v Evropském poháru.

Video z tohoto závodu je ZDE.

Výsledky najdete pak na tomto odkazu.