Evropský pohár - Gera

21.05.2014 23:17

Minulý víkend jsem se zůčastnil tradičních závodů v Geře. Na tyto závody kromě široké zahraniční konkurence přijíždí vždy i početná česká výprava. Není to daleko a závody jsou tam vždy velmi pohodové a dobře obsazené. Za náš oddíl KSBM Praha jelo do Gery dokonce 37 závodníků snad ze všech věkových kategorií:-).

Závodilo se již v pátek a to na 300m time-trial a 5000m bodovací závod. Nastupoval jsem ještě docela unavený z tréninků v průběhu týdne, kdy jsem se tentokrát nijak nešetřil, a proto bylo vcelku těžké rozhýbat nohy do rychlosti. 300m tedy s časem 27,666 nenaplnila mé představy, ale ani jsem tentokrát nic moc nečekal. Na 5000 m jsem se naopak i přes bolavé nohy těšil, protože to jsem přesně v týdnu trénoval. Když jsem si to zažil v tréninku, tak to přeci v závodě musím také vydržet:). S tímto heslem jsem do závodu nastoupil a byl jsem velmi spokojený. Od začátku jsem hlídal přední pozice a čekal na svou šanci získat nějaké body. To se mi nakonec povedlo asi v pátém bodování, kdy zrovna hlavní favorité odpočívali a využil jsem tak celkem snadno této situace k zisku dvou bodů. Ty mi nakonec stačily na 7. místo, s nímž jsem byl spokojen:-).

Sobotní den pak začínal tradičně sprintersky - 500m. Ani tento sprint se mi nepodařil dle mých představ, protože jsem únavu bodovačkou spíše podpořil, než zahnal. Nicméně kvůli sprintům nebudu brečet a soustředil jsem se hlavně na dobré umístění v EC dlouhých tratí, kde mě čekala ještě vyřazovačka na 15 km, kterou jsme tentokrát jeli spojeni s juniory, aby nás bylo co nejvíce a závod byl napínavý a náročný. Junioři byli dle předpokladu dost "kamikaze", takže nebylo v závodě nouze o strkanice a dost nebezpečné situace, kdy se závodníci kolikrát dostali až do trávy uvnitř dráhy. Také já jsem se připletl do menší strkanice, ale naštěstí z toho nebyl žádný pád, takže se jelo dál. Dojel jsem nakonec jako poslední vyřazený, což mě trochu mrzelo, protože se mi celý závod jelo skvěle, ale souboj s Kolumbijcem Camilem Acostou prostě zvládl  lépe on a já si opět připsal 7. místo. V celkovém hodnocení Evropského poháru to nakonec stačilo na 6. místo, takže maximální spokojenost:-).

V neděli jsme se pak s týmem přesunuli do Koblenz, kde jsme nastoupili do maratonu v rámci German Inline Cupu. O tom ale až v dalším článku:)