Re: Lepší ložiska ?

Matěj | 15.07.2018

Ahoj Jardo, omlouvám se za delší prodlevu v odpovědi, jezdím teď po Evropě na MS a s týmem na soustředění, tak toho mám nad hlavu:-).

Pokud jsou ložiska dobře vyčištěná a nedrhnou, tak na rychlosti keramika přidá nepatrně, není to to, co by dělalo takový rozdíl. Keramika má výhody hlavně v nízké údržbovosti, tzn, nereznou a nemusí se skoro čistit ani po dešti, kdy se do nich dostává nejvíce nečistot.
Druhý rozdíl je v životnosti, kdy se keramické kuličky s časem odírají méně, než kuličky ocelové, takže ložiska vydrží déle ve vyšší kvalitě.
Na rychlosti pak mohou spíše přidat kolečka 125mm, ale i to nemusí být u každého bruslaře stejné, někomu větší kola sednou, někdo má radějí 110. Jde o zvládnutí techniky a stability, ale také o typu trati, kde jezdíš. Časté zatáčky a kopce jsou lepší pro 110, naopak dlouhé rovinky a stálé tempo pak ukazuje spíš na 125mm kolečka, které budou tak mít čas se dostat do rychlosti, kde je pak snáz udržíš.
Kluci z týmu jezdí na stejných kolečkách, jako používáš ty, tedy MPC Black Magic, nicméně na dráhu volí nejčastěji střední tvrdost XF, případně pak kombinaci XF a tvrdší XXF.
Teď na mistrovství světa ale poprvé testovali i novinku MPC Blue Magic Turbo, která jsou ještě přilnavější, ale zároveň velmi rychlá, a byli velmi úspěšní a spokojení.

Na maratony si někteří berou stále 110mm kola, někteří pak rám Comp Transformer a kola MPC Big Black Magic XF (125mm). Ložiska mají buďto Bones Reds Ceramic nebo Bones Swiss Ceramic.

Já už závodů tolik moc neplánuju, ale tréninky jezdím na stejné kombinaci, jako kluci:-).

S pozdravem
Matěj

Přidat nový příspěvek